Časté dotazy

Mohu kombinovat různé dezény na jedné nápravě?

Ne. Na jedné nápravě musí být identické pneumatiky. To znamená stejného výrobce, dezénu i rozměru.

Kdy přezout na zimní či letní pneumatiky?

Hranicí přezouvání sezónních pneu je 7°C. Pod touto hranicí letní pneumatiky tuhnou a ztrácí přilnavost k vozovce. Tak se zvyšuje riziko nehody. Pokud tedy denní teploty klesnou pod 7°C nastává pro motoristu ten pravý čas přezout na zimní pneumatiky.
Nedoporučujeme Vám čekat na poslední chvíli. Vyhnete se tak nepříjemným návalům v pneuservisech a navíc budete bezpečně připraveni za zimu.
Pokud teploty dlohodobě stoupnou nad 7°C, měli byste přezout automobil na letní pneumatiky. Při vyšších teplotách se zimní pneumatiky mnohem rychleji opotřebovávají.

Je vhodné použít pouze 2 zimní pneu na hnanou nápravu?

Použití pouze dvou pneumatik nedoporučujeme. Při zimním obutí pouze hnané nápravy extrémně vzrůstá riziko smyku. Je to možná horší varianta než letní pneu v zimě. Řidiči totiž podléhají falešné představě bezpečí a mnohem víc riskují.

Je výhodné nakupovat pneumatiky po internetu?

Rozhodně není. Pokud si zakoupíte pneumatiky na internetu, riskujete špatný výběr pneumatik, složitější postupy při případné reklamaci a navíc Vám pneumatiky nikdo nepřezuje s výraznou slevou. Pokud si pneumatiky zakoupíte u nás, tak máte na práci výraznou slevu a platíte pouze pneumatiky a použitý materiál (ventilky, závaží)

Jaká je záruční lhůta na pneumatiky?

Platná zákonná záruční doba je dva roky od zakoupení. Záruka se však nevztahuje na běžné opotřebení pneumatiky.